- ОГЛЯД
- Зростання населення, стрімка урбанізація і зміна клімату ведуть до збільшення у всьому світі числа спільнот і людей, які стають більш уразливими для екстремальних погодних явищ і стихійних лих, які несуть з собою небезпеку смерті, руйнування, переміщення, травм і шкоди для людей, співтовариств і джерел засобів до існування, а також для критичної інфраструктури електрозв'язку / ІКТ.
- Інформаційно-комунікаційний технології (ІКТ) - це найважливіший інструмент управління операціями в разі лих і діяльності по зниженню ризиків. Ефективне управління операціями в разі лих залежить від взаємодії та обміну інформацією на всіх рівнях державного управління, в спільнотах і між державними і приватними організаціями. Своєчасний і ефективний інформаційний потік важливий для раннього попередження та оповіщення, а також для ефективної координації та чіткого визначення відповідних дій всіх зацікавлених сторін, які беруть участь в управлінні операціями в разі лих, - від працівників служб екстреного реагування до старших посадових осіб.
- Для забезпечення належної електрозв'язку в надзвичайних ситуаціях органи державного управління і органи, що формують політику, в області ІКТ створюють чітку, гнучку і зручну для користувача національну основу, розробляючи національні плани електрозв'язку в надзвичайних ситуаціях (NETP). Ці плани забезпечують можливість залучення всіх зацікавлених сторін на національному рівні, які беруть участь в управлінні операціями в разі лих, включаючи приватний сектор галузі ІКТ і гуманітарні організації, до обговорення стадій розвитку потенційного лиха, визначення необхідних функціональних можливостей ІКТ для реагування на надзвичайні ситуації, а також створення структури управління ролями і обов'язками.
- ПРОБЛЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ
- Зростає чисельність населення світу. Згідно з доповіддю ООН "Світові демографічні перспективи" World Population Prospects, очікується, що протягом найближчих 30 років населення світу збільшиться на два мільярди людей - з 7,7 млрд. В 2019 році до 9,7 млрд. У 2050 році [1]? .
- Розширюються міста світу. Згідно з доповіддю Відділу народонаселення ООН за 2017 рік, в 2018 році, за оцінками, трохи більше половини (або 55%) населення світу проживатиме в міських районах або містах, причому до 2050 року ця частка зросте до двох третин (68%).
- Є докази того, що внаслідок зміни клімату та глобального потепління посилюється серйозність екстремальних погодних явищ, але необов'язково їх частота [2]. Лиха природного походження (в тому числі землетрусу і цунамі) можуть підвищити вразливість населення певних районів. Організація Об'єднаних Націй попереджає, що, якщо глобальна температура підвищиться на 2о С в порівнянні з рівнями доіндустріальної епохи [3], 280 млн. Людей можуть піддатися переміщенню внаслідок підвищення рівня моря, пам'ятаючи про те, що близько чверті населення малих острівних держав, що розвиваються проживає на території, розташованої на висоті п'яти метрів або менше над рівнем моря? [4].?
- Відразу після лиха гостро необхідні канали надійного зв'язку для координації дій з надання допомоги та поширення ранніх попереджень і оповіщень для спільнот, які перебувають під загрозою. МСЕ провів ряд досліджень, присвячених використанню наземних систем, сухопутної рухомого зв'язку, аматорського радіозв'язку, широкосмугового зв'язку та Міжнародної рухомий електрозв'язку (IMT) для організації зв'язку в надзвичайних ситуаціях. Аматорські радіостанції, наявні по всьому світу як в густонаселених, так і в малонаселених районах, забезпечують можливість передачі голосу, тексту, зображень та даних, використовуючи різні частоти радіочастотного спектру. Це дозволяє підготовленим радистам перенастроювати мережі для задоволення конкретних потреб у надзвичайних ситуаціях.
- Значні погодні явища (наприклад, сильні повені, потужні урагани, сезони рясних опадів і т. Д.) Часто призводять до порушення функціонування або руйнування наземних мереж зв'язку та / або мереж електроживлення. Супутникові мережі та інші мережі неназемного базування можуть допомогти в забезпеченні послуг зв'язку для здійснення діяльності з реагування на лихо і надання допомоги.
- Супутникові мережі характеризуються більшою стійкістю, так як вони працюють в основному за межами атмосфери, і можуть використовуватися для організації ліній зв'язку з віддаленими районами. Основу таких супутникових систем складають широко поширені і загальновизнані стандарти, в результаті чого обладнання легко доступно, а також забезпечується його функціональна сумісність і надійність. Системи рухомого супутникового служби (ПСС) та фіксованого супутникової служби (ФСС), завдяки забезпечуваним ними широким зонам покриття, найчастіше ідеально підходять для підтримки операцій з реагування на лихо і надання допомоги при лиха. ?
- Існує ще одна нова технологія, що відкриває перспективи для забезпечення зв'язку в надзвичайних ситуаціях, - це станції на висотних платформах (HAPS). Згідно з новою Резолюції, ухваленій Всесвітньою конференцією радіозв'язку МСЕ 2019 роки (ВКР? 19), яка проходила в Шарм-ель-Шейху з 28 жовтня по 22 листопада 2019 року, "існуючі технології можуть використовуватися для доставки станціями HAPS широкосмугових застосувань, які можуть забезпечити можливість встановлення широкосмугових з'єднань і зв'язку в період відновлення після лих при мінімальній наземної мережевої інфраструктури "[5] ?. Ці платформи (наприклад, дрони або аеростати), які розміщуються на висоті від 20 до 50 км, можливо використовувати для встановлення фіксованих та широкосмугових з'єднань, і вони можуть бути оперативно розгорнуті в районах, які постраждали в результаті лиха. У Пуерто-Ріко і Перу після лих, що сталися в 2017 і 2019 роках, відповідно, використовувалася аеростатні система на висотної платформі, яка довела свою придатність для відновлення рухомого зв'язку.
- Короткохвильове радіомовлення також може бути корисним для надання послуг населенню в період лиха і після нього, коли місцеві і навіть регіональні мережі зв'язку та інформації зруйновані або перевантажені, і населення, яке постраждало в результаті лиха, не має доступу до інформації. Роль короткохвильового радіомовлення як "радіозв'язку в умовах кризи" знову була визначена в період землетрусу 2010 року на Гаїті і Великого східно-японського землетрусу 2011 року. Проект Міжнародного радіо для ліквідації наслідків катастроф (IRDR), якому присвячена? Рекомендація МСЕ-R BS.2107, покликаний надати світовій спільноті глобальну платформу наземної бездротового радіозв'язку для радіослухачів.
- Кошти, що виділяються країнами на етапах пом'якшення наслідків і забезпечення готовності, а також на встановлення партнерських відносин в області електрозв'язку в надзвичайних ситуаціях, не просто забезпечують негайне реагування на короткостроковий криза, але і є їх довгостроковими інвестиціями. Планування і готовність до стихійних лих можуть спонукати органи місцевої влади визначити власні необхідні можливості ІКТ для задоволення своїх довгострокових потреб і для віддаленого майбутнього, а не тільки для негайного реагування на будь-кризове явище.?
- РОБОТА МСЕ В ОБЛАСТІ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ
- МСЕ надає підтримку своїм державам-членам у розробці національних планів електрозв'язку в надзвичайних ситуаціях (NETP), допомагаючи національним органам влади та органам, що формує політику, забезпечити постійне використання мереж і послуг ІКТ на всіх етапах управління операціями в разі лих. Відповідно до цільовим показником 3.5 Стратегічного плану МСЕ на 2020-2023 роки: "До 2023 року всі країни будуть мати національний план електрозв'язку в надзвичайних ситуаціях в рамках стратегій зниження ризиків лих національного і місцевого рівнів".
- NETP є важливим елементом формування національної стратегії і процедур, які дають можливість спільного використання інформації на всіх рівнях державного управління, в місцевих громадах і між державними і приватними організаціями для підвищення здатності відновлення після лих. На Повноважній конференції МСЕ 2018 роки (ПК? 18), яка пройшла в Дубаї, Об'єднані Арабські Емірати, з 29 жовтня по 16 листопада 2018 року, була затверджена, в тому числі, переглянута Резолюція про підтримку малих острівних держав, що розвиваються і країн, що розвиваються, які не мають виходу до моря [6]. Підтримка в розробці NETP виявлялася чотирьом острівним державам Тихого океану (Вануату, Самоа, Соломонових Островів та Папуа-Новій Гвінеї) і двом країнам регіону Північної і Південної Америки (Гватемалі і Болівії).
- МСЕ також проводив національні та регіональні семінари-практикуми та форуми щодо використання ІКТ для управління операціями при лихах, в тому числі Глобальний форум з електрозв'язку в надзвичайних ситуаціях (GET). Ці заходи дають можливість зацікавленим сторонам з державного та приватного секторів, в тому числі ООН та неурядовим організаціям, обговорювати і вирішувати відповідні питання, задовольняти потреби і використовувати нові перспективи застосування ІКТ в рамках управління операціями при лихах і зниження масштабів ризиків.
- У вересні 2019 року на Всесвітньому заході ITU Telecom-2019 МСЕ приєднався до Хартії щодо встановлення з'єднань в критичних ситуаціях (CCC) для розширення доступності супутникового зв'язку для працівників організацій, які надають гуманітарну допомогу, і порушених співтовариств при лихах. Хартія сприяє посиленню координації шляхом забезпечення пріоритетного доступу до смуги пропускання, використовуваної в гуманітарних цілях при прийнятті заходів у зв'язку з лихами, а також виділення заздалегідь розміщується супутникового обладнання і пропускної здатності в країнах з високим рівнем ризику.
- МСЕ також є активним членом Тематичного блоку забезпечення зв'язку в надзвичайних ситуаціях (СЧС) - глобальної мережі гуманітарних організацій, організацій приватного сектору та урядових організацій, які спільно працюють в умовах лих для надання найважливіших послуг зв'язку. СЧС, в партнерстві з провідними технологічними компаніями та місцевими постачальниками послуг електрозв'язку, створює умови для роботи в надзвичайних ситуаціях, які дають організаціям, що надають гуманітарну допомогу, місцевим громадам та органам державного управління можливості використання безперебійної, надійної і правильно організованою зв'язку.
- МСЕ надає допомогу в досягненні цілей? Конвенції Тампере, яка була прийнята 18 червня 1998 року делегатами від 75 країн, які брали участь в Міжурядової конференції по електрозв'язку в надзвичайних ситуаціях (ICET-98) в Тампере, Фінляндія. Метою Конвенції є допомога її Державам-членам в реагуванні на лиха, шляхом сприяння оперативному твердженням і розгортання обладнання електрозв'язку в надзвичайних ситуаціях.
- МСЕ протягом тривалого часу і успішно працює над узгодженням спектра і використанням радіозв'язку і супутникового зв'язку в надзвичайних ситуаціях для реагування на лиха і ліквідації наслідків катастроф. Визначення загальних діапазонів частот, в межах яких могло б працювати обладнання, може спростити функціональну сумісність і / або взаємодія при взаємному співробітництві та консультаціях, особливо в надзвичайних ситуаціях на національному, регіональному та транскордонному рівнях, і проведення операцій з надання допомоги при лихах. Дослідні комісії МСЕ проводять технічні та експлуатаційні дослідження і надають сценарії використання по багатьох різних питань, пов'язаних з електрозв'язком в надзвичайних ситуаціях. З відповідною інформацією з цих досліджень можна ознайомитися тут.?
- Стандарти МСЕ забезпечують керівні вказівки щодо архітектур мереж, які в стані справлятися з раптовими втратами істотних обсягів мережевих ресурсів. Вони описують функціональні можливості мереж, необхідні для оптимального використання мережевих ресурсів, що залишаються в дії після лиха. Вони забезпечують методи оперативного відновлення пошкодженої інфраструктури ІКТ, такі як способи з'єднання збережених волокон пошкоджених волоконно-оптичних кабелів. Стандарти МСЕ також дають можливість створення "пересувних розгорнутих установок ресурсів ІКТ" - аварійних контейнерів, транспортних засобів і ручних наборів інструментів, що містять мережеві ресурси і джерело живлення, - для забезпечення тимчасової заміни знищеної інфраструктури ІКТ.
- МСЕ також підтримує здійснення масштабного проекту з метою обладнати підводні кабелі зв'язку датчиками моніторингу клімату та небезпечних ситуацій для створення працюючої в режимі реального часу всесвітньої мережі спостереження за океаном. Ця мережа буде здатна попереджати про землетруси і цунамі, а також надавати дані щодо зміни клімату та циркуляції океану. Цей проект з обладнання кабельних ретрансляторів датчиками моніторингу клімату та небезпечних ситуацій - створення кабельних систем "Науковий моніторинг і надійна електрозв'язок" (SMART) - здійснюється під керівництвом Об'єднаної цільової групи МСЕ, ВМО і МОК-ЮНЕСКО по "розумним" кабельних систем.
Головною метою Радіоаматорської аварійна-рятувальної служба України (ARES) є надання допомоги державним і громадським організаціям у забезпеченні радіозв’язку під час надзвичайних ситуацій та стихійних лих, промислових аварій і катастроф, при ліквідації їх наслідків. А також забезпечення радіозв’язком при проведенні пошуку загублених людей в міській зоні та природному середовищі.
Шукати в цьому блозі
субота, 11 квітня 2020 р.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар